poniedziałek, 30 marca 2020 r.
Portal Finansowo Księgowy
O wydawnictwie

Witamy w Wydawnictwie Wiedza i Praktyka - wydawnictwie profesjonalnych porad ekspertów
Co oferuje Ci Wydawnictwo Wiedza i Praktyka?
Wydawnictwo Wiedza i Praktyka wspiera właścicieli i pracowników firm w rozwiązywaniu ich codziennych problemów. Misję tę spełniamy, dostarczając najbardziej praktycznych, łatwych w zastosowaniu porad ekspertów.
Z porad tych możesz korzystać bez żadnych obaw. Są w 100% zgodne z prawem. Gwarantuje to unikalny system potrójnej kontroli merytorycznej tekstów.
Na pytania naszych Czytelników odpowiadamy na bieżąco, wyjaśniamy skomplikowane przepisy prawne i tłumaczymy, jak zastosować je w praktyce. W ten sposób nasze porady tworzą wartościowy zbiór informacji i wskazówek, gotowych do zastosowania także w Twojej firmie.
Jak działa Wydawnictwo Wiedza i Praktyka i co z tego dla Ciebie wynika?
W Twojej firmie masz do czynienia z sytuacją, w której nie wiesz, jak powinieneś postąpić.Masz następujące możliwości uzyskania porady eksperta:
 1. O indywidualną poradę możesz zwrócić się do firmy consultingowej. Jest ona jednak bardzo kosztowna i mało kogo na nią stać. Zaznaczona jest na wierzchołku piramidy doradczej.
 2. Porównywalne informacje możesz uzyskać w ramach seminarium, prowadzonego na dobrym poziomie (1 wykładowca na około 10 uczestników). Niestety, jest to również bardzo kosztowne. Ilustruje to drugi poziom piramidy.
 3. Możesz wreszcie zgłosić się do nas. Nasze wydawnictwo proponuje Ci sposób, dzięki któremu za poradę uzyskaną od tego samego eksperta zapłacisz kilkadziesiąt razy mniej. Ten sam ekspert na łamach poradników Wydawnictwa "Wiedza i Praktyka" może odpowiedzieć na pytania i wątpliwości zgłaszane przez wielu naszych Czytelników i przekazać Ci informację tak samo praktyczną, jak gdyby była to porada indywidualna. W tym przypadku zapłacisz za nią jednak o wiele mniej - zaledwie ułamek procenta rzeczywistej stawki eksperta.

Uzyskasz odpowiedzi na Twoje indywidualne pytania
Czy w Twojej pracy dręczą Cię pytania, na które nie możesz znaleźć w pełni zadowalającej, kompetentnej odpowiedzi? Czy potrzebujesz szczegółowych omówień danego tematu? A może po prostu chciałbyś wiedzieć, co w Twojej konkretnej sytuacji poradziliby Ci specjaliści?
Jeśli zdecydujesz się zamówić którąś z publikacji, a na jej łamach nie znajdziesz potrzebnej informacji, wystarczy, że napiszesz do redakcji. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytanie w kolejnych aktualizujach poradnika.
Dzięki naszym wskazówkom unikniesz błędów!
Każda informacja i porada, którą znajdziesz w publikacjach Wydawnictwa "Wiedza i Praktyka", jest napisana przez specjalistę. Każdy ze współpracujących z nami ekspertów ma stały i bezpośredni kontakt przepisami zarówno w realiach gospodarczych, jak i prawnych. Pozwala Ci to podejmować trafne decyzje w Twojej pracy.
Dlaczego możesz całkowicie polegać na naszych poradach?
Aby zagwarantować najwyższą jakość merytoryczną informacji zawartych w naszych publikacjach, każdy tekst zanim zostanie opublikowany sprawdza kilku niezależnych ekspertów. Poza stroną merytoryczną przedstawianych rozwiązań oceniają oni możliwość ich praktycznego zastosowania.
Bez problemu zdobędziesz potrzebne Ci informacje
Ułatwią Ci to:
 • specjalistyczne porady i wskazówki,
 • praktyczne przykłady,
 • wzory kalkulacji i obliczeń,
 • wzory dokumentów,
 • gotowe do wykorzystania wzory umów i formularzy,
 • wskaźniki i stawki,
 • czeklisty,
 • wyciągi orzeczeń sądowych,
 • informacje o komunikatach ZUS,
 • informacje o podstawie prawnej porad
 • pełen wykaz obowiązujących źródeł prawa.
Szybko rozwiążesz bieżące zadania w pracy
Uzyskasz aktualne, starannie przygotowane informacje. Nasze porady przekazujemy w taki sposób, abyś łatwo mógł je zastosować w Twojej konkretnej sytuacji w firmie.
Pozycja Wydawnictwa na rynku
Wydawcą Portalu FK jest Wydawnictwo Wiedza i Praktyka - lider rynku publikacji fachowych i profesionalnych. Łączna liczba wydawanych tytułów (z zakresu prawa, księgowości, rachunkowości, zarządzania, podatków oraz ubezpieczeń) to blisko 200 segregatorów wymiennokartkowych, książek, newsletterów i e-letterów. Na ich sukces rynkowy wpłynęły m.in.: praktyczność, profesjonalizm zespołów redakcyjnych oraz przekazywana za ich pomocą przystępna, ekspercka wiedza.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka ma ugruntowaną pozycję w obszarze Internetu i usług szkoleniowych – jest właścicielem najpopularniejszego polskiego portalu finansowo-księgowego ,Portal FK, i Portalu Kadrowego oraz realizującej profesjonalne szkolenia Akademii Wiedza i Praktyka.

Od początku działalności wydawnictwo regularnie umacnia swoją pozycję na rynku. Ranking wydawnictw, opublikowany w dzienniku „Rzeczpospolita” w maju 2007 roku, uznał Wydawnictwo Wiedza i Praktyka za drugie co do wielkości wśród wydawców publikacji poradnikowych i siódme w całej branży wydawniczej.
Wśród nagród i wyróżnień przyznanych wydawnictwu są m.in. Gazela Biznesu, „Inwestor w Kapitał Ludzki” oraz wyróżnienie w konkursie „Firma Przyjazna Klientowi”. Łączna liczba zatrudnionych to ponad 180 pracowników etatowych, blisko 200 współpracowników i ponad 1000 autorów.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka jest członkiem licznych organizacji i stowarzyszeń, m.in.: Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego, Związku Firm Marketingu Bezpośredniego, Izby Wydawców Prasy, Polskiej Izby Książki oraz Konfederacji Pracodawców Prywatnych i Business Centre Club.

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o.
ul. Łotewska 9A
03-918 Warszawa

Numer NIP: 526-19-92-256

Numer KRS: 0000098264 - Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie,
XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

Wysokość kapitału zakładowego: 200 tys. zł.

Kontakt
tel. 0 22 518 27 27, faks 0 22 518 27 51

Centrum Obsługi Klienta: cok@wip.pl,
tel. 0 22 518 29 29, faks 0 22 518 27 50.